Değişim ve İade Politikası

* Kampanyalı ve indirimli ürünleri Allyz'den uygun fiyatla satın al!

İptal, Değişim ve İade Politikası

İade Şartları

Allyz, kurulduğu günden itibaren müşteri hoşnutluğunu ön planda tutmuş, her zaman çözüm odaklı çalışan, iş yaşamında son derece  özenli ve etik kuralların gerektirdiği yükümlülüklerin bilincinde kurumsal bir firmadır. Herhangi bir sebepten dolayı sipariş veya ürün ile ilgili bir sorun yaşadığınız takdirde rahatlıkla  iade için kolay ve hızlı bir şekilde destek ekibimize erişerek destek alabilirsiniz. Ürün veya ürünlerinizi 14 gün içerisinde iade için gönderebilirsiniz. Destek ekibimizin sizi yönlendirdiği bilgiler ile iade  işlemlerimiz sağlıklı bir şekilde sağlanır. 

İade İşlemleri

İade Talepleri elimize ulaştıktan ve mutabakat sağlandıktan sonra, iade kargonuzu gönderebilirsiniz. İade ücreti daha sonrasında tarafınıza yansıtılacaktır. Değişim veya iade kargonuzu anlaşmalı olmayan bir kargo firması ile göndermek isterseniz kargo ücretinin sizin tarafınızdan karşılanması gerektiğini unutmayınız.

Yurt dışından verdiğiniz siparişlerinizin değişim ve iade işlemleri tarafınıza aittir. Etiketi koparılmış, kullanılmış, tekrar satışa sunulamayacak şekilde zarar görmüş ürünlerin değişim ve iade işlemi gerçekleştirilmemektedir.

İade ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Siparişimdeki Ürün ya da Ürünleri Nasıl İade Edebilirim?

Eğer sipariş ettiğiniz ürün ya da ürünlerden tam anlamıyla memnun kalmadıysanız, ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

İade sürecinde ürünlerin kullanılmamış olması ve orjinal paketleri ve ürün barkodları üzerinde olmak koşulu ile iadesi gerekmektedir. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.
İade gönderilen tüm ürünlerin yanında varsa, siparişin bir parçası olarak gönderilen ücretsiz ya da promosyon ürünler de iade edilmelidir. (Örnek; 3 Al 2 Öde siparişlerde 1 ürünü iade etmek istiyorsanız kampanya kapsamında olan diğer ürünü de iade etmeniz gerekmektedir. Aksi durumda iadeniz gerçekleştirilmeyecektir.
Paketin sağlamlığından ve su geçirmeyeceğinden emin olunuz. Paket bize ulaşıncaya kadar müşterinin sorumluluğu altındadır.

İade sebebi tarafımız kaynaklı olmayan durumlarda, iade kargo ücreti iade tutarından düşülecektir.

Sipariş ettiğim ürünler 14 günü geçti iade hakkımı kullanabilir miyim?

Allyz Butik, mesafeli satış sözleşmesine göre tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, iade koşulları sağlanması dahilinde ürün bedellerini geri ödemekle yükümlüdür. 14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

İade ettiğim ürünler teslim alınmadı, kargo geri geldi?

allyz.com.tr’dan satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde allyz.com.tr’a başvurarak, iade edebilirsiniz. Eğer ürün iade şartlarını karşılamıyorsa ürün adresinize geri gönderilebilir.

Siparişimdeki Ürünleri Hangi Şartlarda İade Edebilirim?

Siparişinizdeki ürün yada ürünleri iade etmek için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir. Aksi taktirde iade talebiniz kabul edilmeyecektir.

İadenizi siparişinizi teslim aldıktan 14 gün içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
Ürün yada ürünlerin kullanılmamış olması gerekmektedir.
Ürün yada ürünlerin etiketleri kesinlikle ürün üzerinde ve zarar görmemiş durumda olmalıdır.
Ayakkabılar kesinlikle dışarıda giyilmemiş olmalı, herhangi bir kir izi ya da yıpranma olmamalıdır.

İade Etme Süresi Kaç Gündür?

Eğer sipariş ettiğiniz ürün yada ürünlerden tam anlamıyla memnun kalmadıysanız, ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Bu süreyi aşan siparişlerde iade kesinlikle mümkün değildir.

Ücretsiz Kargo Kampanyasından Yararlandığım Bir Siparişte İptal/İade Yaparsam Ne Olur?

Kargo ücretsiz kampanyasında sepet alt limiti olmaksızın geçerli olup, iade sonrasında satın almış olduğunuz ürünlerin kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa, siparişinizdeki tüm ürünleri iade ediyorsanız, ücretsiz kargo kampanyası iptal olur ve ücret iadesi kampanyanın iptali göz önünde bulundurularak yapılır.(İadeniz kargo ücreti düşülerek yapılır.)

Herhangi bir İndirim Kampanyasından Yararlandığım Bir Siparişte İptal/İade Yapabilir miyim?

Evet İptal ve İade İşlemi Yapılabilmektedir.

Banka (Debit Kart) ile yapılan alışverişlerde iade süreci nasıl gerçekleşmektedir?

İade işleminiz hesabınıza tek seferde yapılmaktadır. İade tutarınızın yansıma süresi, bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte normal iade süremizi aşabileceği uyarısını siz değerli müşterimizin bilgisine sunarız.

Kapıda ödeme hizmet bedeli ve Kargo ücreti iadesini alabilir miyim?

Kapıda Ödeme hizmet bedeli ve Kargo ücreti, aracı kargo şirketinin ekstra vermiş olduğu hizmete karşılık almış olduğu bir ücret olması nedeniyle iade edilememektedir.

İade Kargo Masraflarından Kim Sorumludur?

Üründe firmamızdan kaynaklı herhangi bir kusur, ayıp ürün durumu mevcut değil ise anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarının cari kodları üzerinden yaptığınız gönderilerde kargo ücreti bedeli yansıyacaktır. Ayıplı ve hatalı ürün gönderimlerinde kargo masrafları firmamıza aittir.

İade Ettiğim Ürünlerin Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılır?

Depomuza ulaşan ürünlerin iade politikamıza uygunluğu incelendikten sonra, en geç 15 iş günü içerisinde para iadeniz ödeme şeklinize göre kredi kartı ile yaptıysanız kredi kartınıza kapıda ödeme yaptıysanız bizimle paylaşmış olduğunuz IBAN numaranıza yapılacaktır.
Kredi kartı iadelerinde kartınıza iadenin yansıması bankanıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Eğer iadeniz hakkında hala şüpheleriniz var ise lütfen müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçiniz.

Not : Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde para iadeniz bizim tarafımızdan yapıldıktan sonra, kartınıza yansıması 3-7  iş günü tahmini işlem süresi gerçekleşebilir. (Kartınızın bankasına göre bu süre değişkenlik gösterebilir.)

Banka kartı debit kart ile yapılan alışverişlerde para iadenizin hesabınıza yansıması 7-14 iş günü tahmini işlem süresi gerçekleşebilir. (Kartınızın bankasına göre bu süre değişkenlik gösterebilir.)

Yanlış ve Kusurlu Ürün Gönderiminde Ne Yapmalıyım?

Kusurlu veya yanlış ürün gönderimi durumunda lütfen siparişinizi karşı ödemeli olarak iade gönderiniz. Siparişi ödeme biçiminize göre para iade talebiniz işleme alınacaktır.

loader-image
Beyaz Biyeli Siyah Hırka, kadın.
459,00
Siyah Renkli Gömlek Elbise
498,00
Kruvaze Yaka Haki Trençkot
649,00
Çiçek Desen Bordo Elbise
749,00
Mavi Crop Büstiyer
288,00
Siyah Uzun Kollu U Yaka Bluz
359,00
Mavi Triko Crop Hırka, kadın.
389,00
Kalp Yaka Kahverengi Bluz
359,00
Beyaz Çiçekli Siyah Elbise
398,00
Krem Kalp Yaka Bluz
499,00
Toz Pembe Gömlek Elbise
659,00