Kolye

Kolye modelleri ve kolye fiyatları ile kolyeler reyonu.

Gösterilen sonuç sayısı: 5


ALLYZ En Yeni: Gümüş Renkli 3 Katmanlı Kolye modeli

Kolye Modelleri

Kolye en çok kullanılan kadın takı türlerinden biri olsa da kolye takan erkekler de size yabancı gelmesin. İster kendiniz için ister hediye olarak alacağınız kolyeler çeşitli malzemeler ile tasarlanan kolyeler tarzınıza zarafet ekler. Kolyelerin hem giyim hem de saat, küpe, bileklik gibi diğer takılar ile uyumlu olması moda açısından önemlidir. Zincir kolye modelleri farklı uçlar ile beraber veya tek başına da kullanılabilir. Kolye modeli seçiminde mevsimin bile önemi vardır. Çünkü balıkçı yaka kazak üstüne uzun zincir kolye,  V yakalı hafif dekolteli bir bluzla ise kolye ucu ve zincirinin dekolte bölgesinde kalmasını isteyebilirsiniz.

Kolyelerin üretildiği maddeler farklılıklar gösterir. Çeşitli motiflerle de tasarlanan kolyeler şık kombinler yaratmakta çok önemli olup,  kolye seçimini giysilerin model ve kumaşa göre yapmalısınız.  Kolye aksesuarı kadın giyim modasının ayrılmaz bir parçasıdır. Kolyeleri diler gündelik kıyafetlerinizle dilerseniz özel günlerde davetlerde tarzınızın bir  tamamlayıcı aksesuarı olarak kullanabilirsiniz. Sade tasarımlı olmayan hareketli modelleri basic tişörtlerin üstüne takabilir, adınızın baş harfinin bulunduğu zincir kolyeleri kullanabilirsiniz. Harfli kolye modellerini, ister bijuteri ister altın veya gümüş malzemeyle bulmak mümkündür.  Sade ve uygun fiyatlı bijuteri veya gümüş kolye modelleri seçilirken kararma yapmayan kaliteli ürünleri seçmekte yarar vardır.   Renkli taşlı kolyeler de tercih edilebilir.  Tek zincir üzerine kolye ucundan oluşan modeller en çok tercih edilen kolye çeşitleridir. İki veya üç sıralı kombin kolyeler son zamanların moda ürünleridir. Kadın kolye modelleri arasında pırlantaya benzeyen zirkon kolye modelleri de bulunur. Zirkon taşlı kolyeler çeşitli şekillerde imal edilir.  Yıldız, yonca, kalp, kutup yıldızı,  yusufçuk gibi semboller ile tasarlanan kolyelerden istediğinizi beğenebilirsiniz. Kolyelerin zincirleri sadece metal gümüş veya altın materyalden üretilmez. İpli kolyeler de vardır.

Kadın Kolye Çeşitleri

Erkekler de tercih etse de genel olarak kadınlar tarafından tercih edilen kolyeler kullanılan malzemeye göre çeşitli şekillerde olabilir. Bijuteri, pirinç, zirkon, çelik, gümüş, altın veya beyaz altın olabileceği gibi sonuçta giysilerin en şık aksesuarlarından biridir kolye. Semboller içerebileceği gibi dini inançları temsil eden dua ve ayet yazılı kolyeler gibi haç sembollü kolyeler de vardır.

Kolye Sembolleri

Kolye figürleri nazar boncuğu, hilal yıldız, ay, güneş, kalp,  gemi dümeni, pusula, dört yapraklı yonca, karanfil, gül, lale, papatya gibi çiçek sembolleri, yuvarlak oval üçgen kare gibi geometrik şekiller,  bebek, sonsuzluk, hayat ağacı, el veya göz nazar boncuğu, taç ve yılan deniz yıldızı, kaplumbağa, kelebek, uğur böceği gibi hayvan sembolleri olabileceği gibi kar tanesi, gök kuşağı gibi değişik sembollü kolye uçları ile tasarlanabilir. Tek zincirli olabileceği gibi çoklu kombin kolyeler de son derece modadır. İkili, üçlü kolye modelleri  son zamanların en popüler kolye çeşitleridir.

Kolyeler giysi ile nasıl kombin yapılır?

Kolye takıları boğazlı kazaklar, tişörtler veya türlü elbise ve bluzlar işe uyum içinde takmak mümkündür. Kolye seçerken giyim tarzı önemlidir. Yuvarlak yaka kıyafet giyenlerin yine oval modelleri seçmelidir. Boyunu uzun olmayanların uzun zincirli kolye takmaları önerilmez.

İnci kolyeler yazlık ince giysiler ile kombin yapabileceğiniz boncuklu kolyeler gibi kalın kışlık elbiselerin üzerinde pek hoş durmazlar. Tropikal yaprak sembolleri olan veya güneş şekilli kolye türlerini yazlık kıyafetler ile kombin yapabilirsiniz.  Doğal taşlı kolye türleri akik, ametist, çakra taşı, kehribar, mercan, yıldız taşı gibi doğada sık bulunan çok değeri olmayan maddelerden üretilir. Her bir taşın kendine özgü özellikler vardır. Doğal taşlı kolyeler özellikle sade ve düz renkli giysilerin üzerinde çok şık durur.  Kehribar,  Lapis Lazuli (Latince değerli taş demektir), Selenit gibi taşlı kolyelerle şık bir stil yaratabilirsiniz.

Gündelik kullanıma uyan  kolye tipleri arıyorsanız çoğu kolyeyi sitemizde bulmak mümkün. Küçük kolye uçlu kolyeler günlük kullanım için ideal modellerdir. Harf olan kolyeler en çok tercih edilen kolyelerden olup, zincirin ucundaki harf sembolü büyük veya küçük olarak tasarlanır ki bunları modern, klasik veya spor giyeceklerin üzerine rahatça takabilirsiniz. Canlı renkleri olan nazar boncuklu kolyeleri de benzer boncuklarla süslenmiş bilekliklerle kombin edebilirsiniz.

Kolye fiyatları

Bir kolyenin fiyatı imal edildiği malzemeye göre değişir. Fiyatları belirleyen diğer bir etmen ise modeldir. Bijuteri kolye türleri ile gümüş veya altın tasarımlar arasında malzeme değeri açısından fiyat farkı olması normaldir. Özellikle kadın kolye modelleri ucuz ve kaliteli alternatiflere sahiptir. Gümüş veya Altın kolye fiyatları da ayar ve ağırlığa göre hesaplanır.

Sitemizde altın, gümüş, metal veya bijuteri kolye modelleri içinden şıklık ve zarafetinize uygun birbirinden renkli ve çeşitli kolye tasarımlarına ulaşababilir, güvenle satın alabilirsiniz

Gösterilen sonuç sayısı: 5